star/ .php>
Овен - це, без сумніву, одна з найзнаменитіших зодіакальних сузір'їв, незважаючи на те, що в його складі не знайдеться зірок яскравіше другої величини. Сузір'я Овен складається переважно зі слабких зірок, але, якщо ніщо не заважає його спостереженням, кожен може сміливо розглядати не менше 50 зірок в його складі навіть неозброєним оком. Головними зірками даного сузір'я є Хамаль, Шератан і Мезартхім, які в астрономії іменуються зірками другої, третьої і четвертої величин
У сузір'я Ворон дуже довга історія. Розташувавшись в Південній півкулі, дане сузір'я зайняло 184 квадратних градуса його площі.
Сузір'я Ворон зайняло лише 70 місце серед 88 сучасних сузір'їв. Навіть при хороших умовах спостереження навряд чи вдасться розглянути більше 15 зірок даного сузір'я. Сузір'я Ворон - вельми дрібне і тьмяне, оскільки обділена. Зоряне небо близько Ворона з ним ділять сузір'я Гідри і Чаші, а також зодіакальна Діва. Спостереження з території Росії можна вести в середніх і південних широтах. Найкраще приступати до огляду в весняний період, починаючи з березня і аж до квітня місяця. Форма сузір'я чи може нагадати обриси птаха. Як і для багатьох інших небесних сузір'їв - це просто трапеція, сформована найбільш яскравими зірками.
З четвірки найяскравіших зірок сузір'я Ворона, які і утворюють характерний чотирикутник, потрібно виділити тріо, що володіє третьою зоряну величину. Найбільш яскравою є гамма Ворона, вона ж зветься гієн. Видима величина цього синьо-білого гіганта становить 2,58m. Відстань від цієї зірки до нашої планети Земля одно 165 св. років.
Жовта зірка-гігант бета Ворона по силі свого зоряного блиску розташувалася на другій позиції. Видима величина цієї зірки складає близько 2,65m. Бета сузір'я Ворон належить до спектрального класу В7, має свою власну назву Краз і розташовується від нас в 140 св. роках.
Замикає трійку яскравих лідерів зірка дельта розглянутого сузір'я. Дане світило під власним ім'ям Альгораб насправді видається подвійною системою. В її складі можна розглянути білу зірку (клас В) і помаранчеве світило (клас К). Сумарна яскравість цієї системи дорівнює 2,94m, а віддаленість від нашого будинку дорівнює 88 св. років.
Сузір'я Ворон є одним із стародавніх 48 сузір'їв, які були введені ще Птолемей - у другому столітті нашої ери. Зрозуміло, що така давня історія визначила наявність декількох міфічних варіантів появи даного сузір'я на небосхилі. Відповідно до одного з них Ворон був служителем Аполлона, який наглядав за його коханої Короніс. Одного разу Ворон приніс богу звістку про зраду Короніс. За це розгніваний Аполлон пофарбував пір'я невинної птиці в чорний колір і позбавив дару мови. Інші джерела пов'язують сузір'я Ворона з сусідами - Чашей і Гідрою. На цей раз, хитрий Ворон занадто довго наповнював Аполлонова чашу водою. Хоча був відсутній кілька днів, птиця просто поїдала інжир, а коли повернулася з завдання, принесла в знак вибачення водяну змію. Розлючений Аполлон закинув Ворона разом з поплічниками на небо.
<.php>