Сузір'я Вовк відноситься до об'єктів, розташованих в Південній півкулі Землі.
«Територіально» воно розташоване між сузір'ями Тельця і Риб. Ще простіше зорієнтуватися, якщо ви опустіть свій погляд на карті зоряного неба трохи південніше сузір'я Трикутника.Однак, розпізнати дане сузір'я непосвяченим людям не так вже просто, адже Овен не є ніякої особливої геометричної фігури. Три головні зірки Хамаль, Шератан і Мезартхім просто утворюють дугу, а решта слабкі зірки розкидані так безладно, що можна лише позаздрити фантазії стародавніх греків, які побачили в такій хаотичній розсипи образ міфічного барана, а в дузі з трьох основних зірок - його довгі роги з завитками. Саме таким було зображення сузір'я на старовинних картах зоряного неба.
На небосхилі Вовк розташовується між Скорпіоном і Центавра. Його найближчими сусідами також є Наугольник, Циркуль, Ваги і Гідра. Повністю сузір'я видно на південь від 35 паралелі, при цьому кращим часом для спостереження є травень. Щоб виявити його на небосхилі, найзручніше спочатку відшукати Ваги і Центавра. Вовк буде знайдений на південь від першого і лівіше другого сузір'я. У його складі є 108 зірок, при цьому в гарну погоду можна побачити до 70 з них.
Найяскравішою зіркою Вовка є Каккаб. Це історичне найменування світило отримало в давнину від арабів, але в астрономії воно використовується досить рідко. У перекладі ця назва означає «дороговказ». Світило відноситься до блакитних гігантів, воно приблизно в 10 разів важче і більше Сонця. Від Землі Каккаб розташований досить далеко, на відстані близько 550 світлових років. Альфа Вовка є змінною, її видима величина змінюється в діапазоні 2.29-2.34.
Зірка HD 142527 віддалена від Землі приблизно на 473 світлових роки. Для вчених HD 142527 представляє інтерес тому є об'єктом Хербига - Аро. Зірка HD 142527 - це молода зірка, її вік не більше 1 млн. Років. Саме у таких зірок можна виявити ділянки туманності, названі по імені двох астрономів, активно вивчали подібні об'єкти. Існувати вони можуть лише кілька тисяч років, що по вселенським масштабами дуже короткий проміжок часу. Вчені вважають, що зірка має як мінімум два супутника, по масі перевершують Юпітер.
Третя за яскравістю зірка в розглянутому сузір'ї традиційно називається Мезартхім, вона ж гамма Овна. Мезартхім цікава тим, що вона стала чи не першою зіркою, подвійність якої відкрили ще за допомогою телескопа в далекому 1664 році. Дана обставина було встановлено Робертом Гуком. Говорячи про її видимої зоряної величини, вчені називають значення 3.88m. Спектральний клас даної потрійний зірки, розташованої за 204 світлових роки від Землі, - B9 V.
Сузір'я Вовк було відомо ще в давні часи грекам і фінікійцям. Спочатку сузір'я було частиною Центавра і уявлялося у вигляді тварини, принесеного Херон в жертву богам. Потім Гиппарх відділив його, назвавши Звіром, що згодом знайшло своє відображення в картах Птоломея. Це ім'я існувало в літописах досить довгий час. І тільки після перекладу робіт грецького вченого на латину, астрономи ототожнили це небесне освіту з силуетом конкретного тваринного, назвавши його сузір'ям Вовка.