ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
ВЕНЕРА

Вене́ра — друга планета Сонячної системи. Період обертання навколо Сонця — 224,7 земних діб. Названа на честь Венери, богині кохання з римського пантеону. Це єдина з восьми основних планет Сонячної системи, яка отримала назву на честь жіночого божества. За розміром майже така сама, як Земля. Венера — внутрішня планета, і на земному небосхилі не віддаляється від Сонця далі 48°. Венера — третій за яскравістю об'єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця. Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів.

-

Іноді Венеру називають «сестрою Землі», тому що обидві планети схожі розмірами, силою тяжіння і складом.

Однак умови на двох планетах дуже різняться. В атмосфері Венери 96% вуглекислого газу, інше – азот з невеликою кількістю інших сполук.

За структурою її атмосфера щільна, глибока і дуже хмарна. Але поверхню планети побачити важко через своєрідний «парниковий ефект».

Тиск там в 85 разів більше нашого. Склад поверхні по своїй щільності нагадує базальти Землі, але сама вона надзвичайно суха через відсутність рідини і високу температуру.

Температура на планеті піднімається до 462 ° C. Кора має 50-кілометрову товщину і складається з силікатних порід. Дослідження вчених показали, що на Венері є гранітні поклади разом з ураном, торієм і калієм, а також базальтові гірські породи.

Верхній шар грунту близький до земного, а поверхня посипана тисячами вулканів. На один осьовий обіг (сидеричний день) йде 243 днів, а орбітальний шлях охоплює 225 днів. Сонячний день триває 117 днів. Це найдовша тривалість доби на всіх планетах Сонячної системи. Ще одна цікава особливість – Венера, на відміну від інших планет системи, обертається в зворотному напрямку – зі сходу на захід. Також відрізняється відсутністю супутників.