ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ




УРАН

Уран – третя за розмірами планета Сонячної системи, у 4 рази більша від Землі за діаметром. Уран настільки далеко від Землі, що його дуже рідко можна бачити неозброєним оком. Саме тому його відкрили тільки в ХVIII ст., після створення телескопа

-

Характеристики Урана:

Екваторіальний діаметр: 51200 км.

Середня відстань від сонця: 2870 млн. км

Мінімальна відстань від Землі: 2600 млн. км.

Період обертання навколо своєї осі (доба):17 год. 14 хв.

Період обертання навколо сонця (рік): 84 земних роки.

Температура верхньої межі хмар: – 200°С.

Хто відкрив Уран?

У березні 1781 р. англійський астроном Уільям Гершель спостерігав нічне небо в телескоп. Він виявив на небі якийсь об’єкт, який спочатку прийняв за нову комету, але виявилося, що це нова планета. До цього було відомо тільки 6 планет і вважалося, що Сонячна система закінчується орбітою Сатурна. А нова планета, яку пізніше назвали Ураном, розташована удвічі дальше від Сонця, ніж Сатурн.

Яка будова Урана?

Щільна атмосфера Урана складається з водню, гелію і метану; мантія - з води, аміаку і метанового льоду. У центрі розміщене залізо-кам’яне ядро.

Скільки кілець в Урана?

Астрономи звикли вважати, що кільця є тільки в Сатурна. Проте в 1977 р. вони виявили, що й в Урана є 11 кілець, що складаються з кам'яних уламків розміром до 1 м. Уламки утримуються в кільці тяжінням невеликих супутників пастухів. Кільця Урана важко спостерігати, оскільки вони дуже вузькі (більшість до 10 км завширшки). Крім того, їх речовина найтемніша в Сонячній системі.