Отже, невелике небесне сузір'я Трикутник, розташоване в Північній півкулі, за своїм імені є дуже нетиповим для цієї області неба.
Сузір'я Трикутник не має в своєму складі яскравими зірками. На якій він шматочку неба спостерігачеві можна розрізнити приблизно півтора десятка світил, і тільки у трьох з них яскравість перевищує четверту зоряну величину. Саме ця трійка й визначила назву сузір'я - ці яскраві зірки утворюють фігуру Трикутника. Нам, як жителям Північної півкулі, пощастило спостерігати даний об'єкт з території Росії круглий рік. Але для детального вивчення найбільш відповідними умовами можна охарактеризувати осінній місяць листопад.
Найпомітнішою для спостерігача є бета Трикутника, оскільки його видима зоряна величина становить 3,0m. Дану зірку, розташовану в 124 св. роках від нашої планети, можна зустріти під власним ім'ям Дельтотум. Бета Трикутника є білим гігантом, який належить до спектрального класу A5III.
Ще однією яскравою зіркою, але більш слабкою ніж попередня, є альфа Трикутника. Це спектрально-подвійна система з середньою видимою величиною 3,42m, яку часто називають Мотхаллах, що означає «вершина трикутника». З Землею дане світило розділяє відстань 63 св. років. Спектральний клас даної зірки не однозначний: Альфа є представником класу F5III-F6IV.
Крайньою зіркою за яскравістю блиску в трійці вважається гамма Трикутника. Зірка є білим карликом спектрального класу A1Vnn. Видима зоряна величина гами дорівнює 4,03m. Від Землі до даної зірки лежить відстань в 128 св. років.
Сузір'я належить до категорії древніх, оскільки було описано ще в другому столітті греком Птолемей. Однак, вважається, що у нього ще більш давня історія, оскільки воно фігурувало вже на зображенні зіркових груп фінікійців і критян. Давньогрецький міф, асоціює Трикутник з островом Сицилія, є лише пізньої спробою пояснення появи даного сузір'я на небі.