ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ




Зодіакальне сузір'я Стрільця

Повністю сузір'я Стрілець можна спостерігати тільки в південній частині нашої планети. Знайти його нескладно. У цьому може допомогти сузір'я Орла, хвіст якого вказує на Стрільця. Дотримуючись вздовж Чумацького шляху від Орла, ми натрапимо на сузір'я Стрілець. Дуже часто форму стрільця доповнюють різні проходять планети. Воно займає площу в 867 квадратних градусів. Стрілець налічує в собі приблизно 120 зірок, які яскравіше за шосту зоряну величину. Загальна кількість зірок, які входять в сузір'я і видимі неозброєним оком - 204. У їх число входить навігаційна зірка під назвою ε Стрільця або Каус Аус-траліс.1 Стрілець, якщо добре придивитися неозброєним оком або за допомогою телескопа, має в собі безліч цікавих елементів. Тут присутні туманності, галактики, кульові скупчення, точка зимового сонцестояння і навіть центр галактики Чумацький Шлях.

Як знайти дане сузір'я на небосхилі?

«Територіально» воно розташоване між сузір'ями Тельця і ​​Риб. Ще простіше зорієнтуватися, якщо ви опустіть свій погляд на карті зоряного неба трохи південніше сузір'я Трикутника.Однак, розпізнати дане сузір'я непосвяченим людям не так вже просто, адже Овен не є ніякої особливої ​​геометричної фігури. Три головні зірки Хамаль, Шератан і Мезартхім просто утворюють дугу, а решта слабкі зірки розкидані так безладно, що можна лише позаздрити фантазії стародавніх греків, які побачили в такій хаотичній розсипи образ міфічного барана, а в дузі з трьох основних зірок - його довгі роги з завитками. Саме таким було зображення сузір'я на старовинних картах зоряного неба.

Цікаві об'єкти

У складі Стрільця є туманності Лагуна, Омега, Потрійна (Лебідь, Підкова, Трёхдольная). Розсіяні й кульові скупчення. У складі Стрільця, в радіодіапазоні, можна спостерігати кілька яскравих джерел, одним з яких є центр нашої галактики.

Центр галактики

Хоча центр галактики Чумацький Шлях і є надмасивної чорною дірою, яка випускає потужне випромінювання видимих ​​і невидимих ​​спектрів, її не можна розглянути навіть в найсильніші телескопи. Причиною цьому служать пилові хмари. Лише завдяки ІК випромінювання, ми змогли пробитися крізь пилову заслінку, ми дізналися, що в цьому місці знаходиться величезне скупчення зірок. Щільність скупчення в мільйони разів більше, ніж в околосолнечном просторі. І ці зірки рухаються з неймовірною швидкістю, що свідчить про об'єкт, який має величезну масу при маленькому обсязі. Такі показники характерні лише для чорної діри. Центр віддалений від нас на велику відстань в 30 тисяч світлових років.

Галактики

На невеликій відстані від Чумацького шляху, в північно-східній частині сузір'я, віддаленістю 1,7 мільйона світлових років від Сонця розташована неправильна карликова галактика під назвою NGC 6822. Цю галактику відкрив Е. Барнард в 1884 році. А в 2002 році була виявлена ​​планета, яка обертається навколо зірки OGLE-TR-56.

Історія сузір'я

Стародавні греки бачили в сузір'ї кентавра. Ця істота з людською верхньою частиною і нижньою частиною коня. Так сузір'я і відображалося на всіх картах. Згодом його почали відображати як лучника, а потім і просто у вигляді лука зі стрілою.