ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
Змієносець - сузір'я, яке не ввійшло в зодіакальний круг

Сузір'я Змієносець - велике скупчення яскравих зірок, яке можна спостерігати в екваторіальній частині нашої планети. Воно перетинає екліптики і вважається тринадцятим знаком зодіаку. Сузір'я Змієносець не входить в зодіакальний круг через присутність прецесійного зміщення осі Землі.

Цікаві об'єкти

Зірка Барнарда в ІК

Мається на складі сузір'я Змієносець «летить зірка» Барнарда. Ця зірка є маленького червоного карлика, яскравість якого в 2500 разів менше яскравості за наше Сонце. Не дивлячись на свою наближеність до Землі (шість світлових років) її не видно неозброєним оком через малу яскравості. Через те, що ця зірка має невелику видиму швидкість рух по небосхилу щодо інших зірок, її назвали «літаючої».

Спалахи на RS Змієносця, знімок зроблений з інтервалом в добу

Є ще з сузір'ї така зірка, як повторна нова. З назви зрозуміло, що вона спалахує з якоїсь періодичністю, яку не можна відстежити або передбачити. Її назвали RS Змієносця. Спалахи цієї повторної нової були зафіксовані в 1898, 1933, 1958, 1967, 1985, 1989 і 2006 роках.

Історія сузір'я

У давнину це скупчення називали Серпантаріус і Офіухос. У міфології Змієносець дуже часто асоціюється з богом лікування, сином Аполлона і Короніди - Асклепием. В сузір'я спочатку входила і Змія. Потім воно стало самостійним.