ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
Cузір'я Змії

У Північній півкулі знаходиться цікаве сузір'я Змії, яке завдяки Птолемею стало відомо людству ще в другому столітті.

Головні дійові особи сузір'я

Альфа Змії

В даному сузір'ї, на жаль, спостерігач не знайде зірок першої величини. Найяскравішою зіркою Змії вважається альфа сузір'я, і ​​вона має лише третій зоряну величину. Зірка має видимий блиск дорівнює 2,65m, і спектральний клас К2 III. Зірка, яку часто називають серцем сузір'я або його шиєю, розташована в тій його частині, яка називають Головою Змії. Альфа сузір'я Змія є кратною системою, розташованої від Землі в 73 св. роках. У складі альфи зосередилося три зірки: два основних світила класу К0 і видимим блиском 2,7m і ще один компонент з зоряною величиною 11,7 m.

Eта Змії

Наступною після Альфи яскравою зіркою в Змії вважається її ця. Вона є подвійною системою, що складається з помаранчевого гіганта і тьмяного супутника 12-ї зоряної величини. Система знаходиться на видаленні майже 62 світлових років від Землі. Часто в джерелах можна зустріти цю зірку під ім'ям Tang. Таке ім'я зірці дали завдяки найдавнішої однойменної китайської династії Тан.

Дельта Змії

Ще одним цікавим світилом Змії є її дельта. Многозвездной система розташувалася від Землі в 210 світлових роках і складається з пари подвійних зірок. Дельта Змії також має назву, яка співзвучна з однією з численних китайських династій, а саме Chin відповідно до імені династії Цзінь. Головним компонентом Дельти Змії є біло-жовтий субгігант, якого часто класифікують як змінну зірку в складі іншого сузір'я Щит. Ця зірка має тьмяний супутник - субгігант класу F. Ще одна пара зірок в складі системи має лише 14-15 зоряні величини.

Історія сузір'я

У стародавні часи Змія, а вірніше лише частина нині існуючого сузір'я - його голова, була окремим сузір'ям. Саме так воно зафіксовано в «Альмагест» - каталозі небесних об'єктів. Пізніше сузір'я Змії трактували як складову частину більш великого сузір'я Змієносця. Міжнародним астросоюзом виділення його в незалежне сузір'я відбулося тільки в 1922 р До речі сказати, згаданий Змієносець, якого можна вважати «батьком» розглянутого сузір'я, має міфічного прототипу. Вважається, що він був прообразом цілителя на ім'я Асклепій. Останній умертвив змію і спостерігав як вона була відроджена за допомогою цілющих трав іншим гадів.