ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
Зодіакальне сузір'я Скорпіон

Сузір'я Скорпіон знаходиться повністю в Чумацькому Шляху. Сонце входить в це сузір'я починаючи з 23 листопада і вже 29 виходить з нього, проходячи шлях за найкоротший час. Після виходу із сузір'я Скорпіон, Сонце переходить в сузір'я Змієносця, яке не є зодіакальним. Таким чином, до часу його владарювання додається ще 20 днів.

Як знайти дане сузір'я на небосхилі?

Сузір'я Скорпіон сходить не надто високо над горизонтом через свого Південного розташування. У середніх широтах, головну зірку сузір'я на ім'я Антарес, можна знайти поблизу кульмінації (в своїй найвищій точці над горизонтом). Розташовується вона в цей період часу точно на півдні. Пошук Скорпіона найпростіше здійснювати за допомогою Діви, взявши на південний схід від і пройшовши через Терези.

Головні дійові особи сузір'я

Антарес

Hайяскравіше світило, яке знаходиться в Скорпіоні. У перекладі з грецького означає «суперник Ареса». Знаходиться ця зірка прямо в серце Скорпіона. Це змінний (блиск змінюється від 0,86 до 1,05 зоряних величин) червоний надгігант, який візуально дуже сильно схожий на планету Марс (Арес - Марс). Діаметр цього світила в 700 разів перевищує діаметр нашого Сонця, а світить він з яскравістю вище в 9000 разів, в порівнянні з Сонцем. Антарес - подвійна система. Придивившись в телескоп, можна побачити криваво червоного гіганта з менш яскравим сусідом, який має блакитне світло, але в контрасті з сусідом-монстром, здається, що він зелений.

Акраб - світило, яке ще древні греки побачили і називали Рафіасом. Це подвійна система, яка має компоненти з яскравістю 2,6 і 4,9 зоряних величин. Саула - зірка, яка знаходиться на кінчику хвоста сузір'я. Її назва походить від арабського і означає пряме її місце розташування, а саме «жало». Нейтронна зірка Скорпіон Х-1 має гарячого білого супутника і є дуже потужним джерелом дискретного рентгенівського випромінювання. Нью Скорпіона - система зірок, яка складається з семи яскравих об'єктів.

Історія сузір'я

Це сузір'я включено в каталог «Альмагест». В астрономії ацтеків це поєднання світил називалося Колотль, що означало в перекладі Скорпіон.