ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
Cузір'я Пегас

Отже, Пегас - це велике сузір'я, яке видно в північній півкулі нашого зоряного небосхилу. Розташовується воно трохи на південний захід від Андромеди і включає цілих 166 зірок. Варто відзначити, що всі без винятку зірки можна побачити нам, «простим смертним», без застосування яких би то ні було телескопів. Крім того, одне з найдавніших сузір'їв займає площу цілих 1120,8 квадратних градусів.

Головні дійові особи сузір'я

Епсілон Пегаса або Еніф

Скажімо для початку пару слів про головні зірки в сузір'ї. Найяскравіша з них Еніф, вона ж епсилон Пегаса. Незважаючи на те, що позначена п'ятої буквою грецького алфавіту, вона має зоряну величину 2,39m. Еніф, що в перекладі з арабської означає «ніс коня», згадується ще як Ос або ФОМ. Дана зірка - особлива, і в першу чергу тим, що відноситься до надгігантів.

Шеат

ШеСледующая по яскравості зірка - це Шеат або бета Пегаса. З арабського її назву можна перекласти як «коліно» або «плече». Дана зірка відноситься до червоних гігантів і володіє непостійній зоряну величину 2,47m. Шеат - характерна змінна зірка, тому зоряна величина її може змінюватися в межах 2,31m ... 2,74m. Пояснити дану обставину можна пульсаціями самої зірки, а також наявністю навколо неї газової оболонки, яка створена, що стікає з Шеат, зоряним вітром.

Макраб

Третя за яскравістю зірка в розглянутому сузір'ї - це Макраб. Переклад даного традиційної назви з арабської мови означає «сідло» або «візок». Зоряна величина Макраб становить 2,49m. Дане небесне світило розташовується в самому кінці зоряної еволюції, представленої на головній послідовності діаграми імені Герцшпрунга-Рассела. Спостереження зірки дозволяють стверджувати, що вона скоро увійде в стадію згоряння гелію і стане червоним гігантом. Така ж доля незабаром очікує і Сонце. Вчені вважають, що свій зоряний століття Макраб закінчить як білого карлика.

Історія сузір'я

Наостанок, кілька слів про цікаву історію самого сузір'я Пегас. Згідно давньогрецького міфу, крилатий кінь виник на небі завдяки подвигам Персея. У той момент, коли Персей відтяв голову Медузи Горгони, з її тулуба і крапель крові з'явився кінь, який, вдаривши копитом об землю, дав життя чудодійного джерела. Саме з цього джерела, за повір'ям, брали натхнення поети всіх часів і народів.