ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ




Екваторіальне сузір'я Орла

Сузір'я Орла знаходиться в своїй найвищій точці під серпневими і вересневими ночами. За умови безлунной і безхмарним ночі в сузір'ї, неозброєним оком, легко можна спостерігати до 70 зірок. З них тільки всього вісім яскравіше четвертого значення зоряної величини. Саме ці яскраві світила, які відрізняються від тих, що оточують своєю яскравістю, створюють обриси Орла. Сузір'я Орла лежить на південний захід від сузір'я Лебідь. Легко розпізнається воно за трьома примітним зірок, які розташовані майже рівно по прямій лінії. Вони розташовані на шиї, спині і лівого плеча легендарної птиці.

Цікаві об'єкти

Сузір'я Овен займає під собою площу в 441,1 квадратний градус зоряного неба. На особливу увагу заслуговують тільки три з них. Пройдемося по ним по порядку, починаючи з найяскравішою - зірки Хамаль.

Альтаїр

Hайприкметніший об'єкт. Його назва походить від арабського і означає «летить орел». Ця зірка знаходиться на відстані приблизно в 16 світлових років від нашого Сонця. Яскравість Альтаира вище яскравості нашого Сонця в дев'ять разів, хоча розмір перевищує лише в дві рази. Це одна з найближчих до нас зірок. Вона наближається до нас зі швидкістю приблизно 26 кілометрів на секунду. Так, через дванадцять тисяч років Альтаїр наблизиться до нас на один світловий рік!

η Орла

η Орла розташована на південний захід від від Альтаїра. Це класична цефеида, яка протягом семи діб змінює свою яскравість від 3,48 до 4,39. Відкрита була Е. Пиготт. Вона примітна ще тим, що на протязі 170 років змінювала свою періодичність два рази. Ця цефеида спостерігається неозброєним оком.

Історія сузір'я

Понад п'ять тисяч років тому, стародавні шумери вже називали це сузір'я в честь хижого птаха. Адже фігура, яка вимальовувалася з поєднання зірок, дуже сильно нагадувала її. Стародавні Греки вірили, що поєднання зірок демонструє птицю, яка була послана Зевсом для того, щоб викрасти Ганімеда. Він включений в каталог Клавдія Птолемея під назвою «Альмагест». Деяку частину зірок він описує як ті, які відносяться до нього і називаються Антиний. Але пізніше це стало сузір'ям під ім'ям Антиний.