Сузір'я Терезів відомо людству з найдавніших часів. Тому дуже дивно, що воно є єдиним сузір'ям Зодіаку, яке не отримало назву якого-небудь живої істоти.
Раз вже ми заговорили про клешнях сузір'я, саме час перейти до найбільш помітним зіркам Терезів. Почнемо огляд з першої зірки Терезів, її альфи, яка також носить арабське назва Зубен Ельгенубі. Переклад, як ви вже, напевно, встигли зрозуміти, і означає «південна клешня». Латинський варіант назви зірки теж має в складі слово південна, але вже чаша, і звучить як Кіффа Аустралис.
Альфа Терезів в сузір'ї займає по яскравості друге місце. Оскільки дана зірка кратна, то навіть в невеликий бінокль кожен може помітити, що головна зірка (гаряче блакитне світило з величиною 2,75m) обзавелася супутником - жовтуватою зіркою зі зоряною величиною 5,15m. Дві зірки знаходяться на пристойному видаленні друг від друга (цілих 5 хвилин дуги), тому, не дивлячись на подібні власні руху, їх фізичний зв'язок досі викликає у астрономів деякі сумніви. Висловлюючи відстань між двома компонентами системи в астрономічних одиницях, воно складе цілих 5,5 тисячі. Таким чином, період обертання зірок одна відносно іншої дорівнює двісті тисяч років. Цікаво, що більш яскравий компонент системи сам по собі є також подвійною зіркою, але відстань між ними настільки мало, що його неможливо вловити оком. Варто додати, що Альфа Терезів дуже близько розташована до небесної екліптиці, тому можливе спостереження покриттів зірки планетами або Місяцем. У 2052 року ми зможемо побачити планетне покриття зірки Зубен Ельгенубі планетою Меркурій.
Бета Терезів це біло-блакитна гаряча зірка. Вона розташована на головній послідовності еволюції зірок, її спектральний клас - В8. Температура поверхні бети Терезів становить приблизно 12 тисяч кельвінів. При спостереженні неозброєним поглядом, ця зірка - єдина на небі, яка може здатися нам, як світило зеленого кольору. Завдяки тому, що її температура настільки висока, а спектр надзвичайно простий, дане небесне світило є просто ідеальним інструментом для того, щоб досліджувати міжзоряний газ, розташований між Сонцем і бетою Терезів. Астрономами відзначається деяка змінність даної зірки. Тому є ймовірність, що у бети Терезів є якийсь невидимий поки супутник, який і затьмарює головну зірку час від часу. Стародавні «звіздарі», такі як Птолемей, писали в своїх працях, що бета Терезів була набагато яскравіше, ніж сусідить з нею Антарес. Наскільки ця інформація правдива, і чому тоді зірка втратила колишню яскравість, на сьогоднішній день залишається загадкою.
Гамма Терезів представляється типовим помаранчевим гігантом, якого відносять до спектрального класу K0III. Дане світило має ефективну температуру поверхні в 4822 Кельвіна. Діаметра зірки дорівнює 14 сонячним. Її видима зоряна величина дорівнює 3,93m і вона світить в 71 разів могутніше Сонця. Металічність гами Терезів, десь наполовину менше сонячної. При цьому, маса зірки дорівнює 2,5 мас Сонця. За різними підрахунками вік зірки становить близько чотирьох мільярдів років. У даній системі був виявлений можливий близький приятель, віддалений від головної зірки менше, ніж на 0,1 кутову секунду. Цей компаньйон має зоряну величину 4,2m і віднесений до класу по спектру G8III. Ймовірно, що він сам по собі також є подвійною зіркою.
Варто сказати, що багато тисяч років тому, зірки даного об'єкта ставилися до зовсім іншого сузір'я, а саме - до Скорпіона. Але і сформувалися Ваги, як незалежне сузір'я теж досить давно - у другому столітті до нашої ери. Проте, згадки про нього можна зустріти і століттям раніше в поемах Арата Солійского. Але потрібно сказати, що вже в першому столітті нашої ери відомий Вергілій висував пропозицію, щоб на місці ваг можна організувати інше сузір'я, скоротивши при цьому трохи сузір'я Скорпіона. Нове сузір'я мало бути приурочено імператору Августу. Коли Терези формувалися в самостійне сузір'я, дуже часто для нього використовували назву «Клішні».Таким чином, його намагалися зв'язати зі Скорпіоном. В цей час зірки даної групи іноді представлялися як якийсь астеризм, в інший час - як сузір'я. Наприклад, в роботі Птолемея, воно вказано саме як сузір'я, правда, поки як сузір'я «Клішнею». Вражаюче, що в цей же період часу «Клішні», як Зодіак мало назву Терезів. І все-таки, в першому столітті до нашої ери сьогоднішня назва стало загальноприйнятим. Як уже згадували, дане зодіакальне сузір'я - це один-єдиний невоодушевленний предмет на небі, ймовірно, якраз саме тому, що його формування було таким пізнім.