ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ




Зодіакальне сузір'я Козеріг

Козеріг - сузір'я, яке зображається у вигляді козеня. Пізніше, під дією фантазії моряків і віри в різних страшних істот, сузір'я прийняло вид монстра, який має цапиний верх і хвіст риби.

Розташування на небі

Сузір'я Козеріг піднімається над горизонтом не надто високо. Видимість його дуже погана в середніх широтах Північної півкулі. Пошуки даного сузір'я потрібно починати з нижнього кута «літнього трикутника» - зірки, під назвою Альтаїр. Козеріг примикає з північного заходу до сузір'я Орла. Найсприятливіший час для спостереження сузір'я це липень-серпень. Його дуже добре видно в південній частині півкулі.

Зірки

α Козерога

α Козерога - це дуже цікава зірка. Вона візуально представляє собою подвійну зірку. Але ці дві зірки ніяк не пов'язані між собою. У них абсолютно різний напрямок руху. У свою ж чергу кожна з них являє собою подвійну систему.

Галактики

Дуже примітний об'єкт, який реально спостерігати в Козерозі - кульове скупчення під назвою М30. Це скупчення було відкрито в 1764 році Шарлем Месьє, французьким астрономом. Він є автором каталогу про скупчення, до допомоги якого астрономи вдаються і сьогодні. Не дивлячись на те, що це зоряне скупчення можна спостерігати навіть в найпростіший телескоп, його дуже важко знайти на небі. Відкриття зоряного скупчення було підтверджено астрономом з Англії - Вільямом Гершелем.

Історія сузір'я

У стародавні часи це сузір'я називали Козою, Козлом, Козленком. В Австралії його називали Кенгуру, за яким женуться мисливці. У Росії Козеріг назвали Козлом або Козерожка. Але офіційно назву цього сузір'я називається Амалфея - коза, яка вигодувала Зевса. У сузір'ї Козеріг був відкритий Нептун в 1846 році.