Північна частина неба подає до уваги спостерігачів дуже багато різних сузір'їв, як великих, так і не дуже.
Одним з таких не зовсім великих об'єктів є сузір'я Північна Корона. Сузір'я займає близько 179 квадратних градусів неба. За своєю площею воно займає лише 73 місце серед 88 наявних на сьогодні небесних сузір'їв. Ясній вночі без додаткової оптики нам під силу розгледіти близько 20 слабких зірок Північної Корони. Лише одне світило з усіх них має другу зоряну величину.У сузір'я Північна Корона зовсім небагато зіркових сусідів. Поруч з Північної Короною можна побачити тільки Волопаса, Геркулеса та голову сузір'я Змія. Шість зірок разом з найяскравішою на чолі утворюють фігуру, що нагадує вінець або корону. Сузір'я можна побачити з будь-якого куточка Росії. Проте, кращими умовами для спостереження його зірок це літній період.
Говорячи про найяскравіших зірок сузір'я Північної Корони, в першу чергу слід відзначити зірку альфа, другої величини. Альфа Північної Корони - спектрально-подвійна зірка, представник затемнення-змінних зірок типу Алгол. Величина її зоряного блиску змінюється на 0,1m, вагаючись, таким чином, між значеннями 2,21 і 2,31 кожні 17 днів. Від Землі до зірки простягається відстань 75 світлових років.
Бета Північної Корони за силою блиску розташувався на другій позиції. Зірка має власне ім'я Нусакан і її видима магнітуда становить 3,65m. Світило здається одиночним, але при найближчому розгляді стає зрозуміло, що Нусакан - як мінімум подвійна зоряна система. Компоненти А і Б даного об'єкта розділені десятьма астрономічними одиницями, таким чином, період їх обертання один щодо одного складає близько 10 років. Від Землі до зірки Бета пролягла відстань 114 св. років.
Дане сузір'я зображувалося на картах зоряного неба ще в другому столітті нашої ери. Зрозуміло, не обійшлося без відомого «звездолюба» Птолемея. Північну Корону ототожнюють з короною Діоніса, яку він підніс як весільний подарунок своїй коханій Аріадну. По завершенні весільного бенкету Діоніс підкинув прикраса в небо. В той момент дорогоцінні камені стали небесними зірками, і корона перетворилася в сузір'я.