Переклад латинської назви сузір'я Малий Кінь можна перевести як «маленька конячка». Дійсно це так, тому що площа сузір'я досить скромна.
Сузір'я Малий Кінь розташоване лише на 72 квадратних градусах неба в Північній півкулі, і займає, таким чином, передостаннє місце в рейтингу 88 сузір'їв. При цьому на такій маленькій ділянці неба спостерігачі можуть розглянути близько десятка слабких зірок, розташованих на межі видимості. Сузір'я не має виразної малюнка, за яким би відразу можна було визначити що саме це - Малий Кінь. Тому, щоб знайти дане сузір'я, краще орієнтуватися на його більшим сусідам - сузір'ям Пегаса і Дельфіна, а також по зодіаку Водолія, вище якого він, власне, і розташувався. Сузір'я знаходиться в Північній півкулі, а значить, ми, жителі Росії, можемо спостерігати його на всій території нашої країни. Найбільш придатними умовами спостереження можна охарактеризувати кінець літа, а саме серпень.
З приходом осені настає найкращий час для спостереження його і в південній частині горизонту. Побачити його можна без проблем в будь-якій точці Росії, особливо, довгими листопадовими ночами. Що ж стосується розташування Сонця в даному сузір'ї, то прийнято вважати, що в даний час Сонце в Овні знаходиться в період з 19 квітня по 13 травня.
Сузір'я Малий Кінь є вельми непоказним: найбільш яскраві його складові мають лише четвертою зоряну величину. Такий, наприклад, є його Альфа.
Зірка носить власне ім'я Кітальфа і володіє видимої яскравістю 3,92m. Ця зірка є спектрально-подвійну систему. Її без зайвої скромності можна назвати унікальною, оскільки в її складі розташувалися вмираючий гігант G класу і карлик з білим спектром. Сумарний спектроскопічний клас зірки змішаний, тому що два компонента дуже близько знаходяться один до одного. Альфа сузір'я знаходиться в 184 св. роках від нашої Землі.
Зірка Дельта даного сузір'я - це друга яскрава зірка в його складі. Яскравість Дельти дорівнює лише 4,47m і вона також відноситься до категорії спектрально-подвійних зірок, як її сусідка Альфа. Даною зірці також пощастило мати власне ім'я - на арабській мові воно звучить як Фарсауваль, що можна перевести як «перша кінь». Відстань від нашої планети до зірки Дельта Малого Коня становить приблизно 60 св. років.
У Малому Коне є одна зірка, яка, незважаючи на свою видиму п'яту величину, є серед всіх інших найбільш цікавою. Це його Гамма з яскравістю 4,69m. Зірка заслужила славу найбільш цікавого представника в класі пекулярних світил класу F. Дана характеристика означає, що Гамма Малого Коня має аномальне хімічну будову. Крім того, зірка є подвійною системою і належить до класу змінних зоряних об'єктів типу Альфа-2 в Гончих Псах. Дана зірка відносно молода і ще близько мільярда років буде належати до головної послідовності. Розташовується Гамма даного сузір'я в 115 св. роках від нас.
Сузір'я Малого Коня значиться вже в каталогах Гиппарха, тобто відомості про нього з'явилися ще до нашої ери. Однак введено воно було лише в II ст. нашої ери Птолемеєм і включено до його зоряний альманах «Альмагест» під ім'ям «Голова Коня». Грецька міфологія має кілька трактувань появи даного небесного об'єкта. За однією з версій, Малий Кінь є чи нащадком, то чи меншим братом Пегаса - сусіднього з ним сузір'я. Іноді кажуть, що Малий Кінь є саме тим непарнокопитних, яке постраждало від тризуба Посейдона в ході його бою з Афіною.