Принагідно, коли на небі немає хмар, а ніч безмісячна, то в сузір'ї Кит можна розглянути понад сто зірок. Ось тільки дев'ять з них дуже яскраві (яскравіше четвертої зоряної величини) і входять в обриси сузір'я, створюючи довгу помітну ланцюжок. Сузір'я Кит починається на сході великим довгастим многоугольником, а на заході закінчується великим трикутником.
Одними з найяскравіших світил, які входять до складу сузір'я Кита, є альфа Кита і бета Кіта. Їх ще називають Менкара і Діфда.
Найцікавішою зіркою є об'єкт під назвою Миру. Вона дала назву цілому класу змінних зірок - «МІРІД». Цікавість Світи полягає в її змінної яскравості тривалістю в 331,65 днів.За цей час вона змінює своє світіння з найпомітнішою зірки за яскравістю з 2,0m до 10m - опиняючись такий тьмяною, що її неможливо навіть розгледіти в бінокль.
Варто звернути увагу ще на одну змінну зірку - тау Кіта. Вона 17-а по найменшій відстані від Землі, з характеристиками, які сильно схожі на наше Сонце. З цієї причини тау Кіта дуже часто згадують в фантастичних творах. У недавньому часі навколо неї було відкрито п'ять планет, на яких цілком можлива розумне життя. До неї були спрямовані телескопи, в надії зловити позаземної сигнал, посланий розумними істотами, але поки все марно.
У сузір'ї знаходиться ще одна змінна, яка може змінювати свою яскравість на п'ять зоряних величин! Це UV Кита. Після таких спалахів вона швидко слабшає. Є ймовірність, що спалахи на UV Кіта дуже схожі на спалахи, які відбуваються на нашому Сонці. Тільки вибухи на Сонці не такі масштабні.
Якщо поглибиться в міфологію, то в сузір'ї відображене чудовисько, яке було послано Посейдоном з'їсти красуню Андромеду, яка була прикована до скелі. Це чудовисько так і не розправився з Андромеда і було вбито Персеєм.