Сузір'я Журавель знайшло популярність на початку XVII століття, коли почалося активне мореплавання в екваторіальних морях. Його найяскравіші об'єкти утворюють дугу, що простягнулася з південного сходу на північний захід.
Сузір'я з півночі обмежена Південної Рибою, а на півдні - Туканом. Поблизу розташовані такі сузір'я, як Мікроскоп, Індіанець, Фенікс і Скульптор. У Північній півкулі його можна спостерігати лише частково, перебуваючи на південь від 53 паралелі. Повна ж видимість настає ближче до екватора ще на 20 градусів. Кращий час для спостереження - вересень або жовтень, в ці місяці можна виявити максимальну кількість зірок, що входять в сузір'я. Всього в його склад включено 53 зірки, які видно без використання оптичних засобів.
Відомо про найяскравішою зірці Журавля досить мало. Маса АЛЬНАІР дорівнює чотирьом сонячним, і він в 3,6 рази більше нашого світила. Зірка має червонуватий колір, завдяки температурі, що становить близько 3500 ° К. Відстань від Землі до альфа Журавля оцінюється приблизно в 100 світлових років. Це єдина зірка в сузір'ї, що отримала власне ім'я. Деякі джерела називають альфа і бета сузір'я як Альфаулка і Альнадаб відповідно, але широкого поширення ці позначення не отримали. АЛЬНАІР - молода зірка, її вік оцінюється всього в 100 млн. Років.
Ця зірка, друга за яскравістю в даному сузір'ї, іноді її називають Альфаулка або Груід. Зірка належить до класу червоних гігантів і змінює свою видиму величину в діапазоні 2,0-2,3m. Мабуть, це одна з найхолодніших зірок даного типу, помітна неозброєним оком, так як її температура не перевищує 3100 ° К. З цієї причини колір її тьмяно-червоний. Проте, світить вона яскравіше за наше світило в 3800 разів. Вона в три рази масивніше Сонця і розташовується від нього на відстані 170 світлових років. Раніше, до освіти і каталогізації нового сузір'я, входила до складу Південної Риби.
Невелика зірка, що має видиму зоряну величину, рівну 6,03, і віддалена від Землі на 109 світлових років, здобула популярність після виявлення у неї планетарної системи. Достовірна інформація є поки лише про одну планеті навколо цієї зірки, маса якої на 26% більше, ніж у Юпітера. Період обертання екзопланети дорівнює 1311 діб. Сама зірка є жовтим карликом, дуже схожим на Сонце. Якщо вдасться знайти у неї ближче розташовані планети, то вони можуть мати умови, придатні для виникнення життя.
Журавель відноситься до нових планет, так як більшості північних народів був невідомий. На небесної мапі утворення з'явилося завдяки голландському астроному Планціус в 1598 році. Цей вчений використовував замальовки Фредеріка де Хьютмана і Пітера Кайзера - мореплавців і любителів астрономії, які під час своїх подорожей в південній півкулі зробили масу начерків раніше невідомих об'єктів. У 1603 році Йоганн Байєр скопіював зображення сузір'я в свій атлас, після чого вона набула широкої популярності. Спочатку його називали також Фламінго.