star/ ПЛАНЕТИ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

ГОЛОВНА

СОНЯЧНА СИСТЕМА

ВЕЛИКА КАРТА

ЗАДАЧІ

ПРО САЙТ
Сузір'я Гончі Пси

Сузір'я Гончі Пси розташовується в північній частині півкулі і першим хто його докладно описав, був астроном з Польщі - Йоганн Гевелій, що жив в далекому сімнадцятому столітті.

Як побачити на нічному небокраї Гончих Псів?

Це унікальне сузір'я розташовується поруч з такими сузір'ями, як Велика Ведмедиця, Волосся Вероніки і Волопас. На території Росії його можна спостерігати в період ранньої весни - березень, квітень місяць.

Коли ми можемо побачити сузір'я?

З приходом осені настає найкращий час для спостереження його і в південній частині горизонту. Побачити його можна без проблем в будь-якій точці Росії, особливо, довгими листопадовими ночами. Що ж стосується розташування Сонця в даному сузір'ї, то прийнято вважати, що в даний час Сонце в Овні знаходиться в період з 19 квітня по 13 травня.

Найцікавіші астрооб'екти Гончих ПсовЯрчайшая зірка

Альфа Гончих Псів

Найяскравіша зірка сузір'я Кор Каролі або альфа Гончі Пси. Ця зірка подвійна яскравістю 2.81, при цьому, вона розташовується на відстані 110 світлових років від нас.

Бета Гончих Псів

Друге місце за яскравістю в сузір'ї займає зірка, яка є бетою Гончих Псів, і називається Чара. Ця зірка карлик G-типу і схоже на наше рідне Сонце.

Y Гончих Псів

Y Гончих Псів належить до змінним зіркам, і примітна за рахунок свого унікального яскраво червоного світіння. Вона є одним з найяскравіших вуглецевих гігантів і найяскравішою зіркою J-типу (зірки J-групи відносяться до класу зірок з високим вмістом вуглецю-13). Температура цієї зірки становить 2800 К, завдяки чому вона вважається однією з найхолодніших зірок. Y Гончих Псів оточена туманністю що складається з викинутого зоряної речовини розміром в два з половиною світлових року шириною. Y Гончих Псів була відкрита астрономічним діячем родом з Італії - Анджело Секи, в дев'ятнадцятому столітті.

Історія сузір'я

Сузір'я Гончі Пси включає в себе два невеликих сузір'я: Малий Пес і Великий Пес. Ця парочка собак пробуджує в пам'яті легенду. Величезний і страшний бик - Телець мчить на сміливого мисливця, чиє ім'я Оріон. Але Оріон не побоявся бика, і він розмахує на нього величезною дубиною. Крім дубини у мисливця є два вірних пса, тому бик Оріону не страшний! Тим більше що Великий пес на час відволікся, що зірвався з місця вухатим Зайцем.