star/
Сузір'я Дельфін - досить невеликий небесний об'єкт, проте ж, що привертає увагу спостерігачів своєї міфологічної передісторією.По сусідству з Дельфіном земні спостерігачі можуть побачити сузір'я Пегаса і Малого Коня, Лисички і Орла, Стріли, а також зодіак Водолія. Знайти його на небі легко по осінньо-річному трикутнику, біля якого він розташувався. За формою своєї Дельфін нагадує повітряного змія. Дане сузір'я спостерігається по всій території Росії, крім хіба що приполярних областей. Найбільш відповідних умов для спостереження варто чекати в проміжку з червня по вересень.
Як уже згадувалося раніше, розглядається сузір'я в прямому сенсі слова зірками «не блищить». Основні чотири зірки утворюють астеризм під назвою Гроб Іова. У складі даного астеризму можна помітити найбільш яскраві зірки Альфу і Бету Дельфіна. Альфа-компонент має власне ім'я Суалокін. Це разова система з двох зірок, віднесена до спектрального класу В9, видима величина якої становить 3,77m. Зірка розташована в 240 св. роках від Землі і за всіма показниками перевершує Сонце. Суалокін має дуже високу швидкість обертання (160 км / с), як і багато інших представників даного зоряного класу.
Бета Дельфіна по яскравості займає перше місце (3,63m), проте історично Байєр їй відвів другу позицію в сузір'ї. Зірка з власною назвою Ротанев розташовується в 97 св. роках від нашої планети. Вона також належить до кратних систем: пара зірок, складових Бету Дельфіна, є субгігант спектрального класу F5.
Решта дві зірки даного астеризму - це Гамма і Епсілон складові Дельфіна. Подвійна зірка Гамма розташувалася в 101 св. році від нашої планети. Зірка складається з біло-жовтого карлика і оранжевого субгігант і володіє видимої величиною 4,27m. У 358 св. роках від Землі розташувалася зірка Епсілон Дельфіна. Дана зірка іменується «хвостом Дельфіна», належить до синьо-білим гігантам і має видиму зоряну величину 4,03m.
Сузір'я Дельфіна володіє досить давньою історією, оскільки стало відомо ще в II столітті завдяки Птолемею. Згідно давньогрецьких міфів, Дельфін став сузір'ям завдяки ссавцю, яке свого часу допомогло богу морів Посейдону завоювати серце однієї з нереїд. Навіть після втечі Амфітрити, Дельфіну вдалося повернути її, за що йому і було даровано Посейдоном місце на небі.