Теплої літньої ночі, коли сива іскриста смуга Чумацького Шляху перетинає небо від горизонту до горизонту, високо над головою, майже в зеніті можна побачити одну з найбільш величних птахів небесного пантеона.Ето - сузір'я Лебідь, напевно саме впізнаване з усіх 88-і сузір'їв неба.
Для середніх широт Північної півкулі сузір'я Лебідь (Cygnus) є частково незахідним сузір'ям, в усякому разі, Денеб - його найяскравіша зірка ніколи не ховається за горизонтом. Кращий час для спостереження сузір'я - середина літа.
Першими впадають в очі п'ять зірок, що утворюють характерний хрест (іноді Лебедя так і називають Північний Хрест, - це, скоріше, архаїчне найменування сузір'я). Ці зірки, α, β, γ, δ, і ε Cyg - найяскравіші в сузір'ї на чолі з Денебом (α Cyg).
Разом із зірками ζ і ι Cyg попередні п'ять зірок повністю формують настільки впізнаваний силует летить на Південно-Захід птиці.
Крім того, Денеб разом з сусідніми зірками Альтаїр (α Орла) і Вега (α Ліри) утворює характерний астеризм, іменований Літнім Трикутником. Головний зірка Лебедя, Денеб, є біло-блакитний зіркою, яка більш ніж в 100 разів більше нашого Сонця і має видиму яскравість в 1,25 зоряних величин.
Напевно, найкрасивішою зіркою, нехай і не найяскравішою, в Лебедя є Альбирео (β Cyg). Це - фізично подвійна зоряна система з відстанню між компонентами в 34 ". Альбирео А має 3,4 зоряних величин і є помаранчевим гігантом, в той час, як Альбирео В трохи тьмяніше і його яскравість становить всього 5,1 зоряних величин. По-компонент - блакитна зірка. При спостереженні в телескоп, ця система виглядає приголомшливо. Вражаючим здається колірної контраст зображення. Дозволити Альбирео можна вже при 60 - 100х, - це найоптимальніше збільшення для того, щоб сповна насолодитися картинкою.